מורים, תלמידים והורים יקרים,

שמחתי לקבל על עצמי את ניהולו של בית הספר בשנת הלימודים תש"פ, ואני נרגש לפתוח את השנה בסימן של התחלה חדשה.

אני מברך את כל באי בית הספר "אלון" ובמיוחד את תלמידי שכבת ט' ומשפחותיהם, העושים את צעדיהם הראשונים בתיכון.

עם כניסתי לתפקיד, נפגשתי עם כל צוות המורים והמנהלה להיכרות אישית, ומיד נחשפתי לנקודות החוזק, האמונה והרצון הרב בהצלחת התלמידים.

בית הספר על-פי תפיסתי, מהווה בית חינוך המעניק ערכים של כבוד, סובלנות, שוויון ויש בו מאהבת האדם והמדינה. מתפקידינו כאנשי חינוך לעודד את התלמידים לשאוף למיצוי היכולות הלימודיות, להישגים לימודיים ולמצוינות אישית. כמו כן, עלינו להכין אותם להיות אזרחים טובים ומשפיעים בחברה הישראלית.

להשגת מטרות אלה, נפעל בשנה זו במספר תחומים:

  • בתחום הפדגוגי: נפעל לקידום ההשכלה ולהעלאת אחוזי הבגרות באמצעות הקניית ידע וכלים תוך התייחסות לשונות ולצרכי התלמידים.
  • בתחום הערכי-חברתי: נחנך לאהבת הארץ ונקנה את ערכי החברה הדמוקרטית. כמו כן, נחנך לשותפות, לקבלת השונה ולייחודיות אישית.
  • בתחום הייעוצי: ביה"ס רואה עצמו כשותף להורים בבניית אישיות הילדים, ביטחונם והערכתם העצמית. לשם כך, נבנה מערך ייעוצי רחב אשר שם את התלמידים במרכז ההוויה ומסייע להם לפתח את היכולת לראות כל קושי כאתגר וכהזדמנות.

אחד ממוקדי הכוח של בית הספר, הינו היותו בית ספר קהילתי. בשנה זו נתמקד בקשרים בין הקהילות השונות בתוך בית הספר וניצור קשרים ופעילויות עם הקהילה הסובבת אותנו.
אני מאמין כי קשר עמוק המבוסס על כבוד והקשבה, ייצור אווירה שתאפשר לכל אחד מאיתנו לממש את יכולותיו וכישוריו. תקשורת טובה עם הקהילה ושיתופי פעולה יתרמו להשגת היעדים וליצירת אקלים מיטבי בבית הספר.

 

במהלך חופשת הקיץ עמל צוות בית הספר לקראת הכנה מיטבית לשנה זו. תודתי נתונה לכל העוסקים במלאכה על הבנייה, החשיבה ועל הרצון לראות את הצלחת התלמידים בכל אחד מתחומי בית הספר.

תלמידים יקרים,
אני מאחל לכם ללמוד בהנאה ובסקרנות, לכבד זה את זה ולהגשים חלומות. צוות בית הספר ואני נסייע, נכוון ונהיה אתכם לאורך כל הדרך.

מאחל לכולנו, שנת לימודים עשירה בעשייה, בהישגים ובהצלחות, שנה של אחדות ואחווה.

שלכם,
עירן ירושלמי

מנהל בית הספר.